Komoly változások előtt áll a magyar szakképzés rendszere és ez érinteni fogja a pénzügyi-számviteli szakképzéseket is.
Átfogó átalakítás tervei körvonalazódnak a „Szakképzés 4.0”-ban, a Kormány által elfogadott stratégia szerint a szakképzések átalakításával kapcsolatosan, amely egyik iránya az iskolai rendszerű és a felnőttképzés keretében folyó szakképzési rendszer átalakítása. A tervek szerint az Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szereplő képzések száma jelentős mértékben, 200 alá csökkenne, és elsősorban az iskolai keretek között lennének megszerezhetők ezek a szakmák. A szakmák többsége így kikerülne a komoly presztízzsel bíró OKJ-s keretek közül és lazább szabályozási keretek között kerülnének oktatásra.
A pénzügyi-számviteli szakmák közül a legvalószínűbb forgatókönyv szerint a pénzügyi-számviteli ügyintéző képzés maradna az OKJ-s képzések között, a többi, így például a mérlegképes könyvelő és az adótanácsadó képzés is kikerülne a jegyzékből. Az így kikerülő szakmák új rendszere még kialakítás alatt áll, azonban a változások a képzések tartalmát és a kapcsolódó jogosítványokat valószínűleg nem érintik érdemben.
A tervezett változások 2020 szeptemberétől induló képzések esetében már hatályosak lesznek, a 2019 őszén induló képzések azonban még az OKJ rendszerében kerülhetnek megszervezésre.
Jelentkezzen most a még OKJ-s keretekben országszerte induló őszi képzésekre tantermi vagy távoktatásos formában:
- Adótanácsadó *A018; *A019
- Bérügyintéző és Társadalombiztosítási ügyintéző KOMBI *A005; *A006
- Pénzügyi-számviteli ügyintéző *A003
- Vállalkozási mérlegképes könyvelő *A014; *A015
- Okleveles forgalmiadó-szakértő *A012
- Okleveles jövedelemadó-szakértő *A011
- Okleveles nemzetköziadó-szakértő *A010
Kérdés esetén forduljon bizalommal a képzések oktatásszervezőihez: Elérhetőségek
*Képzési program engedélyszáma: E-000088/2014/
Szóljon hozzá a témához!