Az érettségire épülő pénzügyi-számviteli ügyintéző és társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó képzésekhez képest a mérlegképes könyvelő szakképesítést kevésbé radikális változások érintik az új OKJ rendszerében 2013. szeptember 1-től, de érdemes végig gondolni, hogy a már rendelkezésre álló végzettségek alapján mikor érdemes belefogni a továbbtanulásba ezen a területen. Nézzük a legfontosabb változásokat!
3 ok, amiért még 2013. augusztus 31-ig érdemes elkezdeni a mérlegképes könyvelő képzést:
- Kisebb mértékben ugyan, de a képzés minimális óraszáma a mérlegképes könyvelő képzés esetében is növekedni fog, ami képzési díj emelkedést von maga után.
- Átalakul a vizsga rendszere: 7 modulból 7 modulzáró vizsga + komplex szakmai vizsga lesz. (Jelenleg 4 modulzáró vizsgát kell letenni, melyek beleszámítanak a szakmai vizsgába + szakmai vizsga.)
- A vizsgatevékenységek számának emelkedésével vizsgadíj emelkedéssel is kalkulálni kell.
De vannak jó híreink azok számára is, akik a jelenlegi rendszerben nem kezdhetik meg a képzést, mert nem rendelkeznek a bemeneti feltételekkel:
- Az új OKJ kibővíti a mérlegképes könyvelő képzés bemeneti feltételeit, így a szakirányú középfokú és felsőfokú végzettség mellett (Lásd a részleteket itt: bemeneti feltételek) nem szakirányú felsőfokú (egyetemi vagy főiskolai) végzettséggel is megkezdhető lesz! Utóbbi esetben 2 év pénzügyi, vagy számviteli területen szerzett gyakorlatra lesz szükség.
- A felmentési lehetőségek is módosulnak az új OKJ szerint induló mérlegképes könyvelő képzések esetén. (A várható felmentési lehetőségekről hamarosan részletesebben is írunk!)
Az Ön számára melyik rendszer az előnyösebb?
- 2013. augusztus végén induló képzéseinkre itt jelentkezhet >> Mérlegképes könyvelő képzés 11 városban országszerte
- Az új OKJ szerint induló mérlegképes könyvelő képzésekre augusztustól lehet majd jelentkezni!
A mérlegképes könyvelő képzés szakmai és vizsgakövetelményeiről a 27/2012 NGM rendeletben olvashatnak!
Szóljon hozzá a témához!